Lokale

Officielle

Unghundekonkur-
rence (forår)


Unghundekonkur-
rence (efterår)


Områdekonkurrence

Landsstævnet

Områdeturnering
(Unghunde)

Områdeturnering
(Patrulje)

Områdeturnering
(Kriminal/Vinder)

Oprykningskonkur-
rence (Patrulje)

Oprykningskonkur-
rence (Kriminal)

Forsiden



Tilbage til forsiden

   



Lokalkonkurrencer Juni 2019

Mellemhold:  Max point 90,0 P

Placering

Hundefører og hund

Points

Nr.1

Dorthe Christensen m/Kaijo

 90,0

Nr.2

Jonas Nyberg m/Bravos

 80,5

Nr.3

Anita Ermoneit m/Kosmo

 62,5

Nr.4

Søren Smalbro m/Kaya

 58,0

Nr.5

Knud Jensen m/Kenzo

 42,0

Bedste samarb.Dorthe m/Kaijo160,0

 Kåringshold:  Max point 110,0

Placering

Hundefører og hund

Points

Nr.1

Annette V. Broich m/Odin

57,5

Nr.2

Tron E. Vig m/Visa

31,0

Nr. 3

 HF

Nr. 4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bedste lydighed

 Annette med et fradrag på

14,5

Bedste rundering

 Annette med et fradrag på

0,0


Unghunde - Patrulje:  Max point  230,0

Placering

Hundefører og hund

Points

Nr.1

Henrik Buchardt m/Aslan

214,3

Nr.2

John Hansen m/Eiko

210,2

Nr.3

Marianne Due m/Jakira 168,1

Nr.4

HF

Point

Bedste lydighed

Henrik med et fradrag på

1,0

Bedste spor

John med et fradrag på

5,0

Bedste rundering

Henrik med et fradrag på

1,0


K-V-hunde:  Max point 230,0

Placering

Hundefører og hund

Points

Nr.1

Jøren Knudsen m/Oline

172,0

Nr.2

Henrik Andersen m/Bickie

152,9

Nr.3

Bedste lydighed

Jøren med et fradrag på

12,8

Bedste spor

Jøren med et fradrag på

10,0

Bedste rundering

Jøren med et fradrag på

9,5

Bedste felt og stopJøren med et fradrag på24,7



Vinder af Mellemhold blev Dorthe

Dorthe får også pokal for bedste samarbejde

2. præmie til Jonas


Vinder af ukårede blev Annette

Annette får også pokal for bedste lydighed samt rundering

Se resultatslisten HER


     Vinder af U/P blev Henrik          

Henrik får også pokal for bedste lydighed og rundering

John får pokal for bedste spor

Se resultatslisten HER


Vinder af K/V blev  Jøren

Jøren får også pokal for bedste lydighed, spor, rundering samt felt/stop

 
Se resultatslisten HER

                           
                         

 Og her med de gode hunde

Fra venstre: Dorthe, Annette, Henrik & Jøren

STORT Tillykke med titlerne